Утеплення приватного житла дозволяє отримати значну економію тепла і, відповідно, знизити затрати на опалення. Крім цього стіни не будуть промерзати, в приміщеннях не з’явиться пліснява та грибок, буде забезпечено комфортний мікроклімат та додаткова звукоізоляція. Чим краще утеплити модульні дачні будинки зовні і всередині?
Чим краще утеплити фасад будинку з газобетону? Яке потрібно утеплення всередині?
Газобетон – це сучасний матеріал, який часто використовується для житлових будинків, відрізняється гарною паропроникністю та теплоємністю. Утеплення будівлі дозволить краще зберігати тепло всередині, забезпечити звукоізоляцію, захистити стіні від впливу вологи, зробити зовнішній вигляд більш привабливим. Необхідне утеплення в таких випадках:
- блоки мають високу щільність (мінімальний показник – D 500);
- товщина блоків до 300 мм;
- заповнення несучого каркасу газоблоками під час будівництва;
- шви дуже товсті;
- при укладанні блоків використовувався звичайний цемент, а не спеціальний клей.
Щоб визначитись, чим краще утеплити хату, потрібно знати, що можливо утеплення фасаду і усередині. Багато спеціалістів не радять взагалі утеплення стін з газобетону, тому що сам матеріал «дихає», гарно зберігає тепло, а більшість утеплювачів мають нижчу паропроникність, ніж цей будівельний матеріал. Тому, якщо прийнято рішення утеплювати будівлю, матеріал, який буде вирішувати цю задачу, повинен мати вищу паропроникність, ніж газобетонні блоки або встановлювати якісну та потужну вентиляційну систему.
Утеплення будинку з газоблоків зовні
Найчастіше для утеплення фасаду будівлі з газоблоків використовуються такі матеріали:
- Пінопласт. Після утеплення стіна будівлі буде «не дихаючою». Тому в таких будівлях необхідне встановлення примусової вентиляції, що потребує високих затрат. Із-за порушення паропроникності між стіною та матеріалом-утеплювачем може утворюватися конденсат.
- Мінеральна вата. Матеріал має високу паропроникність, тому він краще підходить для утеплення стін із газоблоків, вони будуть «дихати».
Утеплення зсередини будинків з газоблоку
На думку деяких спеціалістів утеплення будинку таким способом більш зручне, ніж зовні, тому що, якщо теплоізоляція перестане виконувати свою функцію, її легко демонтувати та замінити на нову. Але, обираючи цей варіант, важливо знати, що зміщується точка роси, тому буде накопичуватись волога, що призведе до появи плісняви та грибка.
Для внутрішнього утеплення будівлі можуть використовуватись такі самі матеріали, як і для зовнішніх робіт.
Крім того, якщо утеплювати стіни зсередини, зменшується площа приміщень. Тому, якщо є можливість провести теплоізоляцію газобетону зовні, краще обрати цей варіант, а не внутрішнє утеплення.
Чим краще утеплити дерев’яний будинок?
Будівлі з дерева відрізняються високими показниками екологічності і паропроникності. Самі по собі вони добре утримують тепло і гарно пропускають повітря, тому всередині створюється комфортний температурний режим: в холодну пору року буде достатньо тепло, в літку – прохолодно і не душно. Саме тому, якщо приймається рішення утеплити дерев’яний будинок, матеріал потрібно підбирати такий, який дозволить зберегти ці важливі характеристики.
Необхідно враховувати, що при відкритому полум’ї дерево легко загорається, тому перевагу краще віддавати вогнестійкій теплоізоляції, щоб ліквідувати цей недолік матеріалу стін.
Дерев’яні будинки потребують утеплення в тих випадках, коли температура в зимовий період може досягати від -15 °С і нижче. Надійна теплоізоляція допоможе економити на опаленні, затрати на оплату знизяться.
Утеплення будинку з дерева може виконуватись такими матеріалами:
- Мінеральна вата. Матеріал стійкий до впливу високих температур, негорючий. Стіни отримають надійну звукоізоляцію від сторонніх вуличних шумів. Мінвата відрізняється високою стійкістю до механічних та хімічних факторів, відмінно зберігає свою форму, не деформується, добре утримує тепло всередині будинку. Може використовуватись для утеплення фасаду і внутрішніх стін.
- Пінополістирол. Легкий матеріал, що значно полегшує проведення монтажних робіт. Для надійної теплоізоляції достатньо тонкого шару. Термін служби складає близько 50 років. Слабкогорючий матеріал, який не вбирає в себе вологу, стійкий до плісняви та грибків.
- Пінопласт. Характеристики практично не відрізняється від пінополістиролу, але міцність структури значно менша. Строк служби матеріалу до 25-30 років.
Утеплення будинку з дерева усередині
Цей спосіб використовується в рідких випадках, тому що шар утеплювача зменшує розміри внутрішніх приміщень, збільшується рівень вологи між стіною і теплоізоляційним матеріалом, що призводить до порушення мікроклімату в будинку, з’являється пліснява. Саме тому не рекомендується обирати такий спосіб утеплення, особливо, якщо будинок з брусів чи зрубу. Такий спосіб можна використати, якщо це каркасна дерев’яна конструкція, знаючи, чим утеплити будинок всередині. Для кращої шумоізоляції фіксувати утеплювач потрібно не лише на несучих стінах, але і на перегородках.
Утеплення фасаду дерев’яного будинку
У цього варіанту є ряд важливих переваг перед попереднім. Використання теплоізоляції зовні дозволяє забезпечити надійний захист внутрішніх приміщень і матеріалу стін від впливу низьких температур. При зовнішньому утепленні волога залишається зовні, а не накопичується в приміщеннях, тому її надлишки швидко висихають і не завдають школу дерев’яному фасаду.
Утеплювати чи ні свій будинок із дерева чи газоблоків кожен вирішує сам, як і може обрати матеріал, який найбільш повно вирішує поставлені задачі – зберігає тепло і забезпечує комфортний мікроклімат. Також можна обрати утеплення стін як усередині будинку, так і зовні.